Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi ofertami.
Lista wpisów
Lista wpisów

Sezon rowerowy rozpoczęty! Co znajdziesz na rączce roweru miejskiego?

25.04.2023
#ROWER
#BIKE
#TRIP

Sezon rowerowy zbliża się wielkimi krokami, a majówka tuż tuż!

Są wśród nas szczęśliwi posiadacze własnych rowerów, jednakże wiele osób korzysta z rowerów miejskich lub rowerów z wypożyczalni. Czy zdajemy sobie sprawę jak wiele mikroorganizmów żyje na rączce roweru, którą dotyka dziesiątki czy setki osób?

Amerykańskie badanie rowerów publicznych wykazało, że ich kierownica może być siedliskiem ponad 800 razy większej ilości bakterii niż w przypadku własnego roweru! Pewien producent rowerów przeprowadził badania i wykazał, że na rączkach oraz siedziskach rowerów publicznych może znajdować się do 6,5 miliona bakterii! Oznacza to, że rower był siedliskiem 12 000 razy więcej bakterii niż przeciętna deska klozetowa w naszych domach… A wszystkie zidentyfikowane bakterie były gram-ujemnymi pałeczkami, które są potencjalnie chorobotwórcze.

 

Z kolei na rowerach osobistych w badaniu tym wykryto jedynie 8 tysięcy bakterii. Tak niska ilość bakterii może być utrzymana w ryzach poprzez przetarcie chusteczką dezynfekująca lub spryskanie płynem do dezynfekcji powierzchni.

Badanie jasno pokazuje, że publiczne rowery czy hulajnogi stanowią potencjalne zagrożenie dla naszego zdrowia.

Z czego to wynika?

Publiczne rowery i hulajnogi są bardzo rzadko (lub wcale) czyszczone i dezynfekowane. Z drugiej strony również użytkownicy korzystający z jednośladów prawdopodobnie nie dbają o higienę i dezynfekcję swoich rąk. A jak wygląda sytuacja w przypadku rowerów miejskich w naszym mieście Lublin?

Nasz zespół z Centrum Badań i Rozwoju też pokusiliśmy się o test! Oto co udało się wyhodować w naszym laboratorium z rączki roweru miejskiego!

bakterie rower dezynfekcja

grzyby rower dezynfekcja

 

Jak sami widzicie nasze badanie również potwierdza fakt, że na rączkach rowerów można znaleźć wszystko… Pamiętajmy, że mikrobów nie widać gołym okiem, jednak są one wszędzie, również na rowerach. W naszej ofercie znajdują się produkty do dezynfekcji powierzchni, które świetnie będą się nadawały również do szybkiej dezynfekcji rowerów i zmieszczą się do każdego plecaka czy torby rowerowej np:

MEDISEPT Chusteczki do dezynfekcji rąk i powierzchni Cashmere, MEDISEPT Spray do dezynfekcji powierzchni 100ml

 

I oczywiście nie zapominajmy również o dezynfekcji naszych dłoni - to najlepsza ochrona przed chorobotwórczymi mikroorganizmami! MEDISEPT Spray do dezynfekcji rąk oraz MEDISEPT Żel do rąk

 

Te produkty znajdziecie na naszej stronie www.dezynfekcja.pl oraz na Rossmann.pl i w sklepach stacjonarnych sieci Rossmann

 

Bibliografia:

http://www.europeancleaningjournal.com/magazine/articles/latest-news/public-bikes-are-riddled-with-germs-study

https://www.velotricbike.com/blogs/story-landing/how-gross-is-your-commute-to-work

https://www.forbes.com/sites/joshmax/2023/01/10/wash-your-hands-before-and-after-you-use-that-public-scooterthe-handlebars-have-more-germs-than-a-public-toilet/?sh=5d8d82911cf3

Najniższa cena towaru, jaka obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki