Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi ofertami.
Lista wpisów
Lista wpisów

Bezpieczne wakacje? Nasz poradnik: jak cieszyć się podróżami unikając wirusów i bakterii.

27.06.2023
#WAKACJE
#DZIECI
#BIEGUNKA

Wakacje to doskonały czas na zwiedzanie nowych miejsc, spotykanie się z przyjaciółmi i dalszą rodziną oraz nadrabianie zaległości w zakresie wypoczynku i regeneracji naszego organizmu. W czasie wakacyjnej zwiększonej mobilności, rozprzestrzenianie się wirusów i bakterii jest jednym z głównych wyzwań, a bezpieczeństwo zdrowotne staje się niezwykle ważne. W dzisiejszej publikacji na naszym blogu omówimy kilka praktycznych wskazówek, które pozwolą Wam cieszyć się wakacjami, jednocześnie dbając o zdrowie swoje i swoich bliskich.

Marzy Ci się podróż w nieznane lub do miejsca ze zdjęcia na Instagramie?

Dziś podróżować możemy już po całym świecie, jednak warto zapoznać się z sytuacją zdrowotną w miejscu docelowym.

Zanim zaplanujesz podróż, sprawdź sytuację zdrowotną w miejscu, które zamierzasz odwiedzić. Zweryfikuj aktualne ostrzeżenia lub zalecenia podróżnicze wydawane przez rządowe agencje zdrowia. Możesz również skonsultować się z lekarzem lub wyszukać informacje w wiarygodnych źródłach, takich jak Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) czy Narodowe Instytuty Zdrowia (NIH).

Przygotuj się odpowiednio:

a) Utrzymuj higienę osobistą: pamiętaj o myciu rąk regularnie przez co najmniej 30 sekund mydłem i wodą. Jeśli nie masz dostępu do wody, użyj środka do dezynfekcji na bazie alkoholu o zawartości co najmniej 60%. Tutaj świetnie sprawdzą się nasze MEDISEPT Chusteczki do dezynfekcji rąk i powierzchni Cashmere (flowpack 15 szt.) - Dezynfekcja.pl  lub MEDISEPT Żel do dezynfekcji rąk 100ml Papaya - Dezynfekcja.pl. Staraj się kontrolować swoje odruchy - unikaj dotykania twarzy, zwłaszcza oczu, nosa i ust, a więc miejsc, za pomocą których następuje szybką transmisja wirusa z twoich dłoni do organizmu.

b) Spakuj niezbędne środki ochrony: warto zabrać ze sobą płyn do dezynfekcji powierzchni np. MEDISEPT Spray do dezynfekcji powierzchni 100ml Neutral - Dezynfekcja.pl. Będzie to szczególnie przydatne w miejscach,  gdzie przebywa dużo osób, a chciałabyś/chciałbyś w bezpieczny sposób np. spożyć posiłek

c) Sprawdź czy Twoja podróż wymaga szczególnych szczepień. Pamiętaj, że niektóre z nich np. WZW B wymaga zachowania 4-tygodniowego odstępu czasu pomiędzy dawkami

Wybieraj bezpieczne miejsca zakwaterowania: 

Przy rezerwacji noclegu zwróć uwagę na standardy czystości i bezpieczeństwa, jakie stosuje dany hotel lub wynajmujący. Sprawdź opinie innych gości dotyczące higieny, środków ochrony osobistej i protokołów bezpieczeństwa. Wybieraj miejsca, które regularnie dezynfekują powierzchnie, zapewniają wentylację oraz przestrzegają zasad dystansu społecznego.

Podróżuj odpowiedzialnie:

a) Jeśli to możliwe, unikaj miejsc, gdzie trudno jest utrzymać dystans społeczny. Wybieraj opcje, które pozwalają na bezpieczne zachowanie odległości od innych osób.

b) W trakcie podróży staraj się spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, gdzie ryzyko zakażenia jest zazwyczaj mniejsze. Spaceruj, wędruj po parkach, korzystaj z atrakcji na wolnym powietrzu.

c) Jeśli podróżujesz środkami transportu publicznego, utrzymuj higienę osobistą i zachowuj zasady bezpieczeństwa. Regularnie myj i dezynfekuj ręce! Dbaj także o tą kwestię zwłaszcza u dzieci. Choroba tak zwanych brudnych rąk, czyli znany nam rotawirus, może być dla nich szczególnie niebezpieczna.

Jak podaje portal pacjent.gov.pl na przełomie ostatnich lat, najmniej zachorowań spowodowanych rotawirusem odnotowano w 2016 roku – 21 258, a najwięcej w 2015 – 33 944 zachorowań. Najwięcej zakażeń występowało u dzieci do 4 roku życia, w 2018 roku zachorowało 967,8 na 100 tys., a w 2017 roku – 1377,6 na 100 tys. W ponad 90 proc. przypadków dziecko było leczone w szpitalu. Polscy epidemiolodzy szacują, że z powodu rotawirusów rocznie choruje ok. 200 tys. osób. Liczba infekcji rotawirusowych oceniana jest na 111 mln na świecie oraz 3 mln w Europie. Światowa Organizacja Zdrowia ocenia, że każdego roku na świecie z powodu zakażeń rotawirusowych umiera 520 tys. dzieci w wieku do 5 lat. W Europie każdego roku około 75–150 tys. dzieci w wieku poniżej pięciu lat jest hospitalizowanych z powodu biegunki rotawirusowej. Nawet 4 razy więcej dzieci wymaga pomocy w placówkach ambulatoryjnych.

Dane, które powołujemy powyżej nie muszą oznaczać, że należy zrezygnować z wakacji, także w trudnych z punktu widzenia utrzymania higieny krajach. Podróżowanie w tym kontekście  wymaga naszej wzmożonej ostrożności i uwagi. Przestrzeganie kilku prostych zasad higieny, świadome planowanie podróży i unikanie miejsc o dużym skupisku ludzi mogą znacznie zmniejszyć ryzyko zakażenia i pozwolą cieszyć się atrakcyjnymi miejscami, do których udajemy się w czasie naszych wakacyjnych wypadów

Podróżujmy odpowiedzialnie!

Źródło: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/chronmy-dzieci-przed-biegunka-rotawirusowa

Najniższa cena towaru, jaka obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki