Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi ofertami.
Lista wpisów
Lista wpisów

Bezpieczny powrót do szkoły Lato dobiega końca, ale na horyzoncie widać już kolejną niesamowitą przygodę — powrót do szkoły! Back to school jest jak otwarcie nowego rozdziału w podręczniku życia.

25.08.2023
#SZKOŁA
#DEZYNFEKCJA
#KONIEC LATA
#BEZPIECZEŃSTWO
#BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY
#BACK TO SCHOOL

Pierwszy dzwonek to nie tylko nowi nauczyciele, czy dodatkowe przedmioty w planie lekcji. Jednym z głównych wyzwań dzisiejszych czasów jest zapewnienie bezpieczeństwa higienicznego również naszym dzieciom przebywającym w szkole. Właśnie tam spędzają najwięcej godzin każdego dnia. Bez obaw! Wspólnie przyjrzyjmy się, jak dezynfekcja może stać się naszym sprzymierzeńcem  w bezpiecznym powrocie do szkoły.

Dlaczego dezynfekcja?

Nie trzeba być naukowcem, żeby wiedzieć, że w szkołach, podobnie jak w innych obiektach użyteczności publicznej wirusy i bakterie czują się jak ryba w wodzie. Zwykła klamka, ławka czy szatnia — to miejsca, gdzie mogą czaić się drobnoustroje. Czy wiecie, że jedno kichnięcie to ok. 40 tyś. mikroskopijnych kropli, z których każda może przenosić patogeny chorobotwórcze, a powstała w jego wyniku mgiełka może poruszać się z prędkością 3-4,5m/s ?   Nie powinniśmy się tym jednak martwić - badania mówią jedno: właściwa dezynfekcja może skutecznie ograniczyć ryzyko zakażenia i rozprzestrzeniania się chorób. Stosowanie produktów do dezynfekcji rąk jest zatem nie do przecenienia.

Co mówią badania i globalny eksperyment z czasu pandemii?

Zgadzamy się, że mówienie o badaniach może być nudne, ale te są naprawdę ciekawe! Już przed rokiem 2020 wiele badań potwierdziło, że regularna dezynfekcja rąk i powierzchni może znacząco obniżyć ryzyko zakażenia wirusami, takimi jak grypa czy przeziębienie. To samo dotyczy też bakterii, które mogą powodować różnego rodzaju infekcje. Praktyka czasu pandemii Covid-19, kiedy nosiliśmy przez jakiś czas maseczki ochronne oraz przynajmniej trzykrotnie zwiększyliśmy częstotliwość stosowania środków do dezynfekcji rąk czy powierzchni, pokazała, że poziom zachorowań na grypę zmniejszył się o 30%, a na zapalenie wątroby aż o 90% !

Lekcja dezynfekcji – nowy PRZEDMIOT nie tylko w planie lekcji każdego ucznia.

W MEDISEPT rozumiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci w szkole.  Naszą misją jest skuteczna ochrona ludzi, mamy za sobą siłę nauki i naszych badań. Dlatego w publikowanych przez nas treściach sporo EDUKACJI, dzielenia się WIEDZĄ i podpowiedzi jak zapobiegać chorobom wywoływanym przez otaczające nas wirusy czy bakterie.  Stąd nasze zaangażowanie w akcje edukacyjne „Czysta piątka” dla dzieci i młodzieży, czy „Dezynfekcja tak, ale nie byle jak”, w której uczestniczyliśmy wraz z Naczelną Izbą Pielęgniarek i Położnych.

Podczas wyposażania plecaków naszych dzieci w niezbędne akcesoria do szkoły nie zapomnijmy zatem o produktach do dezynfekcji. Rekomendujemy nowe przedmioty do tornistra czy plecaka: MEDISEPT Żel do dezynfekcji rąk 100ml Papaya - Dezynfekcja.pl, czy poręczne MEDISEPT Chusteczki do dezynfekcji rąk i powierzchni Cashmere (flowpack 15 szt.) - Dezynfekcja.pl

 

 

Dezynfekcja tak, w połączeniu z dobrym praktykami !

Pamiętajmy, że dezynfekcja to super sprawa,  ale ważne jest, by robić to z głową. Warto stosować się do zaleceń ekspertów oraz sprawdzić, czy używasz bezpiecznych i skutecznych środków. Nasze produkty wytwarzane są z certyfikowanych komponentów, w oparciu o procedury stosowane do produkcji wyrobów w standardzie medycznym. Możesz mieć zatem pewność, że działają skutecznie.  

Jesteśmy również rodzicami i chcemy bezpieczeństwa naszych dzieci w szkołach. Powrót do szkoły może być bezpieczny i spokojny dzięki odpowiedniej dezynfekcji. Badania pokazują, że to działa! Pamiętajcie jednak, że to nie tylko o dezynfekcję chodzi, ale o naszą wspólną odpowiedzialność za zdrowie i dobre samopoczucie. Razem możemy tworzyć środowisko, w którym nauka i radość będą szły w parze!

Zatem uczmy nasze dzieci nowych, dobrych nawyków i do plecaka oprócz podręczników oraz wszystkich niezbędnych przyborów biurowych, spakujmy naszym pociechom nowe dezynfekujące przedmioty.

Najniższa cena towaru, jaka obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki