Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi ofertami.
Lista wpisów
Lista wpisów

Jak usunąć wirusa z telefonu ? Nasz telefon może być nosicielem wirusa w postaci oprogramowania, ale również mikroorganizmu takiego, który zagraża naszemu zdrowi

17.08.2023
#TELEFON
#ZDROWIE
#DEZYNFEKCJA

Jak usunąć wirusa z telefonu ?

Wirusy i bakterie - dwie słowa, które budzą niepokój w naszych umysłach. Nie tylko komputery są podatne na ataki wirusów, ale także nasze telefony, a co gorsza my! Tak, to prawda! Nasze najukochańsze urządzenie może również zostać zainfekowane przez szkodliwe oprogramowanie, ale nie o tym tutaj będziemy pisać. Nasz telefon może być nosicielem wirusa w postaci oprogramowania, ale również mikroorganizmu takiego, który zagraża naszemu zdrowiu.

 Dlatego dzisiaj rozmawiamy o tym, jak usunąć wirusa z telefonu i zapewnić sobie bezpieczeństwo. Przygotuj się na praktyczne porady dotyczące higieny telefonu oraz ochrony przed zarazkami jakie możwemy znaleźć na powierzchni nasz otaczających. Czas zadbać zarówno o zdrowie naszego smartfona, jak i swoje własne!

Jak dobrze wiemy telefony komórkowe w dzisiejszych czasach stały się nieodłącznym przedmiotem wykorzystywanym w codziennym życiu.                                                   

Smartfony są używane przez ludzi niemal cały czas, w różnych sytuacjach i miejscach, zarówno w domu, jak i w pracy, na zewnątrz, w upalne dni, w pomieszczeniach wilgotnych itd. Jednak taka ciągła eksploatacja smartfona niesie ze sobą ryzyko zanieczyszczenia go przez bakterie i wirusy…

Uważa się, że ze względu na fakt, że telefon komórkowy emituje ciepło, a dłonie - pot, podczas użytkowania powstają idealne warunki do rozwoju mikroorganizmów.

Badania przeprowadzone przez Manchester Metropolitan University wykazały, że na jeden centymetr kwadratowy telefonu komórkowego przypada około 4 tysięcy mikroorganizmówco czyni go jednym z największym skupisk bakterii w naszym środowisku!

Potwierdzają to także inne ośrodki badawcze. Wykazały one również, że telefony komórkowe są powszechnie używane przez personel szpitalny, nawet w kontakcie z pacjentem i że tylko 10% pracowników szpitali regularnie czyści i dezynfekuje swoje telefony!!!

Może to sugerować ich rolę w rozwoju zakażeń szpitalnych.      

W dodatku podczas badania przeprowadzonego przez University of Arizona w 2012 roku, okazało się, że na telefonie znajduje się więcej bakterii niż w sedesie!

Podsumowując, telefon jest urządzeniem, które może przenosić wiele rodzajów mikroorganizmów, w tym takie, które mogą wywoływać choroby. Aby zapobiec ryzyku zakażenia, należy regularnie czyścić i dezynfekować telefonyJest to szczególnie ważne dla telefonów komórkowych używanych przez pracowników służby zdrowia i personel pomocniczy, ponieważ mogą oni mieć kontakt z patogenami w miejscu pracy.

A ty, jak często dezynfekujesz telefon? 😉

W laboratorium naszego Centrum Badawczo-Rozwojowego wykonaliśmy kolejny test - oto co udało nam się wyhodować z telefonu studentki z Lublina: