Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi ofertami.
Lista wpisów
Lista wpisów

Wizyta u kosmetyczki? Fryzjerki? Przeczytaj po czym rozpoznać bezpieczny Salon Beauty

31.05.2023
#DEZYNFEKCJA BEAUTY KOSMETYCZKA

Dbałość o zdrowie, kondycję fizyczną oraz wygląd staje się kanonem funkcjonowania w dzisiejszym społeczeństwie. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni coraz częściej korzystają z wizyt w salonach beauty, z usług fryzjera czy, coraz to bardziej popularnego, Barbera. Odwiedziny w salonie tatuażu nie są już niczym zaskakującym, a zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz bardziej powszechne.  

Sezon wiosenno - letni to czas, kiedy odbywa się dużo imprez rodzinnych. Komunie, chrzciny, wesela to wydarzenia, podczas których panie i panowie chcą wyglądać szczególnie pięknie i dobrze. Problemy z potwierdzeniem terminów wizyty u kosmetyczki czy fryzjera powodują często, że decydujemy się na wybór usługi realizowanej ad hoc w miejscu, gdzie po prostu dostępne są terminy. Czy jednak zastanawiamy się nad tym, jak wygląda dbałość o higienę, w wybranym, w pośpiechu przez nas salonie?

 

Standardy, które powinny obowiązywać w salonach piękności

 

Dbałość o ważne dla zachowania zdrowia zasady higieny oraz ich stosowanie pozwalają poprawić jakość usług oraz maksymalizują bezpieczeństwo zarówno nas – klientów, jak i personelu.

W salonach tatuażu, gdzie mamy do czynienia z ingerencją w tkanki, standardy higieniczne, czy sterylizacja narzędzi oraz utrzymanie czystości wydają się być oczywiste. Sterylizacja narzędzi w autoklawach (urządzeniach do sterylizacji parą wodną pod wysokim ciśnieniem) powinna być codziennością, również w salonach kosmetycznych, czy u fryzjera (nożyczki).

 

Wyznacznikiem wysokich standardów dbałości o bezpieczeństwo klienta w salonach beauty jest również używanie środków ochrony osobistej, narzędzi i tekstyliów jednorazowych oraz stosowanie procedur higienicznych. Ich pracownicy powinni myć i dezynfekować dłonie przed rozpoczęciem i zakończeniem każdego zabiegu, czy np. usługi fryzjerskiej.

 

Warto też zwrócić uwagę, czy salon dezynfekuje po każdym kliencie narzędzia, urządzenia oraz miejsce wykonywanej usługi. Fotel fryzjerski i półki, na których odkładane są produkty do pielęgnacji czy narzędzia do pracy, powinny być zdezynfekowane przed kolejnym klientem. W takim przypadku możemy być pewni, że w miejscu, gdzie się znajdujemy wdrożono dobre praktyki w zakresie utrzymania czystości, higieny i sterylności w celu zapewnienia bezpieczeństwa, zarówno swoim pracownikom jak i klientom.

 

Czy zwracacie uwagę na to, czy salon posiada certyfikaty potwierdzające stosowanie zasad zapewniających bezpieczeństwo np. #bezpiecznysalon?  To też wiele mówi o miejscu, w którym się znajdujecie.

 

Wchodząc do salonu czy gabinetu, zwróćmy uwagę na tych kilka ważnych szczegółów. Jeśli powyższe procedury są zachowane możemy być pewni, że usługa będzie wykonana w najwyższym standardzie bezpieczeństwa, a my możemy oddać się już tylko pełnej relaksacji i czerpać przyjemność z wykonywanej usługi.  

Najniższa cena towaru, jaka obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki